Rozhovor se sportovním ředitelem Michalem Suchánkem

07.01.2021

Ahoj Suchy, tak jsme tu sešli po roce a půl po hodnocení dalšího v takovém nepříliš šťastném období, kdy se nemůže hrát ani trénovat. Na úvod se tedy zeptám, jak Ty snášíš tohle období a jak se sám udržuješ v kondici?

Zdravím a rád tě zas vidím. No snažím se trávit čas co nejpestřeji v rámci možností. Ohledně kondice se aspoň minimálně snažím něco dělat. Pokud to situace jen trochu umožňovala, pravidelně a dost často jsem chodil s několika tradičními spoluhráči z 99 na tenis, párkrát jsem vyjel na kole, avšak běhat nechodím, ač by to chtělo trochu.


Chvíli už to vypadalo, že od poloviny ledna se zase rozjede I. A třída, teď už to zase moc nevypadá, co myslíš, kdy se soutěže rozjedou? Bude to aspoň poslední lednový víkend?

Jsem spíše skeptický, vidím to spíš až na březen.


Vraťme se teď k té nedohrané podzimní části - v osmi odehraných  zápasech jsme získali pěkných 15 bodů a zároveň jsme zůstali i v pohárové soutěži. Jak dosavadní bilanci hodnotíš?

Hodnotím to pozitivně, sice se dalo uhrát o něco více, avšak i s ohledem na naše historické nejásavé podzimy, můžeme být jistě spokojeni.


Během léta přišel Čmejla s Němcem, na jaře, kdy se vlastně nehrálo přišel Měska, Salašovič a Maršálek, jak hodnotíš jejich začlenění do týmu?

Tak Měska, Salašovič a Čmejla jsou pro nás posily, které nás oprostí od starostí se záchranou, zkrátka jsou to vynikající hráči. Němec doplnil naše zkušené brankářské duo, máme díky tomu i pravidelněji dva gólmany přítomné na tréninku, což je vždy pozitivní a myslím že má ještě určitě prostor pro zlepšení. Maršálek bohužel je pracovně velmi vytížen tak jsme jej zatím moc neviděli, což je obrovská škoda pro fotbal, je to top hráč do defenzivy.


Naopak dlouho jsme v sestavě neviděli Oldu Tlustého, Lukáče nebo Ramiho, jak to s nimi vypadá?

Lukáč měl nějaké zdravotní problémy a momentálně to nevypadá. A co se týká Olího a Ramiho, věřím, že na nějakém tréninku či zápase je zahlídneme, ale ta frekvence nebude asi vysoká. Často se však s nimi vidíme v hospodě, pokud je zrovna náhodou otevřeno.

 

Chystají se nějaké posily do týmu nebo kádr zůstává jinak pohromadě?

Posily zatím nechystáme, za poslední dva roky jsme tým doplnili velice dobře a spíše se budeme chtít více sehrát. Cítím, že tým je momentálně moc pěkně poskládán z mladých hráčů, z fotbalově zkušených až po ty tzv. věkově zkušené- tahle kombinace se jeví ideálně. Kádr je navíc poměrně široký, ikdyž u nás je to vždy relativní.

 

A co jiného za novinky můžeme v týmu očekávat?

Tak chtěli bychom začít co nejdříve a to znamená už příští týden běhat a trénovat a to alespoň ve dvojicích v rámci zákonných opatření. A určitě absolvujeme i zimní-jarní soustřeďko, až to situace dovolí. Abych to odlehčil, myslím že můžeme taky očekávat řadu zajímavých oslav, když zhruba osm hráčů včetně mě slaví tento rok 40.


Oslavy 20 let 1999 Praha nějak vyšuměly, určitě se na tom podílela i opatření kolem Covid 19, ale nechystá se něco na letní období, kdy už snad bude konečně od pandemie klídek?

Nakonec jsme se rozhodli, že budeme slavit fotbalem. Svým způsobem každý zápas už je pro nás svátek, epidemie toto vnímání ještě umocnila. Řada z nás však zejména po vítězném zápase slavila výročí klubu po matchi zároveň se třemi body. Pokud vyjde soustřeďko, budeme slavit i tam.


V letošní I. A třídě se sešli hned tři hráči s bohatou fotbalovou minulostí, Jun na Zlíchově,  Fenin v Řeporyjích nebo Grajciar ve Slivenci, trenér Šmicer v Chabrech myslíš, že díky nim je soutěž více sledovaná?

Určitě je trochu víc sledovaná, ale hlavně je i kvalitnější.


A když jsme u diváků, na Moťas chodí o něco víc fanoušků, než jsme byli zvyklí na Děkance, hraje se Ti před diváky lépe?

Na Moťasu se obecně většina z nás cítí skoro jako doma, vždyť jsme zde i vyrostli. Diváci jsou obecně motivace, trochu nám chybí chytrej klandr v Lipencích..


Koho tipuješ na postupujícího do přeboru? Zatím to vypadá na souboj Braník - Slivenec, koho favorizuješ?

Tipnu si Braník.


1999 Praha se v soutěži daří, to se nedá moc říct o Torpedu Ohrobec v Hanspaulce, myslíš že se nakonec podaří zachránit ve 3. lize? Navíc v posledním klíčovém kole může dojít k termínové kolizi s 1999 Praha, pokud se nezačne I.A třída od poloviny ledna a minimálně jedna z dohrávek s Dolními Chabry nebo Modřany se odehraje v týdnu...

Torpédo je předně skvělá platforma pro trénink pro řadu kluků z klubu. Asi můžu říct, že tam chodíme hrát moc rádi. A nebojím se, že by se mělo sestoupit, poslední match vyhrajeme. Začátek se nám však hodně nevydařil, to by se nemělo stávat.


Díky moc za rozhovor , Suchy! Ať se daří nejen v 1999 Praha a v Torpedu, ale i v osobním životě!

Líbil se vám tento článek?
  
sdílet

Diskuze