1999 Praha 1:2 (1:1) SK Libuš
Datum zápasu: 02.11.2019    Diváků: 22
Góly: 45. Vejražka - 27. Nekola, 67. Havlák
Sestava: Procházka - Eppert (84. Huz), Lukáč, Kačena L., Šmied (73. Tlustý) - Štefánek, Opočenský (81. Al-Shayeb), Suchánek, Beneš (C) - Vejražka (68. Dratva), Kačena T. (68. Chačaturov V.)

Pod umělým osvětlením jsme hostili na umělce Libuš a v kvalitní sestavě jsme chtěli přerušit nepříznivou sérii. V prvních dvaceti minutách jsme hráli velice slušně, kompaktně a organizovaně, dařila se nám i kombinace. Poté se nám však přestalo dařit, soupeř začal být všude o krok dřív a zastavovali jsme jej jen prostřednictvím faulů. Ve 27. minutě jsme inkasovali po prohraném souboji ze standardní situace a následné nedůslednosti při nedohraném míči. My jsme však dokázali hrozit také ze standardek a po jedné z nich jsme vyrovnali v poslední minutě půle Vejražkou na 1:1.

Druhé dějství nás zastihlo konečně v dobrém rozpoložení, s koncentrací, měli více ze hry a soupeře dostávali pod tlak. Okolo 55. minuty jsme dokonce mohli jít do vedení, když Beneš krásně rozvlnil síť střelou z pravé strany, ale pro hraniční offside nebyl gól uznán. Také Libuš mohla udeřit, když centr z naší levé strany našel zcela trestuhodně volného hráče na pravé straně před brankou, ale perfektním zákrokem se blýskl Procházka. Následně se do velké šance dostal Kačena, když reagoval na odražený vysoký míč ve vápně, ale bohužel netrefil. Dále jsme předváděli dobrý fotbal, otáčeli jsme hru, bohužel po jedné z našich nezakončených útočných akcí resultoval ojedinělý brejk, který rychlí a šikovní útočníci hostů dokázali na několikátý pokus dopravit do sítě - 1:2 a to i přes snahu výborně chytajícího Procházky.

Nevzdávali jsme se, prostřídali naše řady a tlačili k vyrovnání. V 80. minutě po centru uzdraveného Chačaturova hlavičkoval Suchánek k levé tyči, ale gólman vytáhl skvělý zákrok a vyrazil na roh. Tlak gradoval a naše snaha přeci jen vedla v 89. minutě k vyrovnání - po výborné kombinaci celého mužstva se k míči dostal Beneš, poslal z pravé strany dlouhý přetažený křižný míč do prostoru na roh malého vápna, tam se zjevil na poslední chvíli rozběhnutý Chačaturov a z voleje trefil. Místo zasloužené radosti, však přišlo zděšení. Praporek asistenta rozhodčího Jakuba Hradila byl nepochopitelně nahoře. Dokonce i hosté už šli smířeně na půlku. Rozhodčí nás tak okradli o zcela regulérní gól a tedy i o zasloužený bod. Rozhodčí Hradil to dle našeho názoru udělal zcela úmyslně a zachoval se jak svině. Pak už byl konec a zápas jsme tak s pocitem křivdy prohráli. No nic musíme se s tím vyrovnat, navázat na dnešní velmi dobrý výkon a celkově náš projev i přístup zlepšit a zkvalitnit. Máme na to ještě dva zápasy na podzim a pak celou jarní sezónu. Dnešní výkon a přístup je příslibem, že body se dostaví a v tabulce se posuneme výš! 99 Praha !!

Minifotogalerie ze zápasu zde. Zápis o utkání zde.