Rozhovor se sportovním ředitelem Suchánkem

04.07.2019

Ahoj Suchy, tak jsme tu sešli zase po roce po hodnocení dalšího skončeného ročníku. V prvé řadě obrovská, ale obrovská gratulace k záchraně! Na úvod mi nejde se nezeptat, jestli si po posledním podzimním kole, kdy jsme si odvezli trojku z Nebušic, věřil, že je možné ještě I.A třídu zachránit.
Moc díky, jsme všichni samozřejmě velmi rádi. Po posledním kole podzimu opravdu nepanoval optimismus. V hlavě ale jednoznačně převážil pocit, že šance tady stále jsou, že je potřeba přivézt hráče, potrénovat a zkrátka postoj pokusit se udělat maximum pro záchranu a to i kdyby to nakonec nemělo vyjít. Rozhodně jsme neměli v úmyslu to snad vzdát.
Čemu přikládáš největší váhu, že se podařila tak neskutečná jarní jízda a v ní hned 25 bodů? Co se tak diametrálně změnilo?
Základní kámen bylo přihlášení zimního turnaje. Dále pak získání kvantity a kvality v kádru. V zápasech jsme pak změnili systém hry a rozestavení a hlavně jsme měli tzv. osu týmu. A pokud mám být konkrétní, tak klíčové pro naše výkony a výsledky byla vyrovnaná dvojice dobře chytajících gólmanů, přesun Chačaturova na stopera, chuť Epperta, vrácení uzdraveného Štefánka do zálohy, pravidelné velmi slušné výkony Beneše a trochu neskromně řečeno i to, že se mně osobně poměrně dařilo v útoku :).
A teď jedna horká novinka ohledně změny domácího prostředí a přesun na Motorlet. Bulvárem se prohnaly nějaké zprávy, že odchod z Děkanky nebyl úplně z růžové knihovny. Chceš se k tomu vyjádřit?
Z růžové knihovny nebyl, padla nějaká slova a rozdílná stanoviska, ale pro mě jsou vždy důležitější činy než slova. A faktem je, že Na Děkance jsme se nedohodli na další spolupráci, ale rozchod byl korektní. Velmi si vážíme toho, že jsme Na Děkance mohli psát velký kus historie klubu, postoupili jsme zde do 1. A. třídy!! a strávili krásná léta na krásném hřišti. Měli jsme zde skvělé podmínky a bylo o nás vždy dobře postaráno. Tímto bych chtěl panu Kocourkovi poděkovat za spolupráci a v případě zájmu jsme připraveni sehrát přátelský zápas s Nuslemi a jako obvykle je porazit.:)
Nový stánek má údajně kapacitu nějakých 5.000, očekáváš větší návštěvy než dosavadních 20 kusů + přilehlé násosky od stánku? Chystáte změnou prostředí i něco pro fanoušky? Mění se i hrací čas - sobota odpoledne nebo to zůstává?
To bych se divil, kdyby se tam mělo kulturně vejít tolik lidí. Uvidíme kolik přijde na zápasy 3. ligy, (ke které Motorletu gratulujeme) až přijedou např.béčka pražských S. Co se týká našeho klubu, upřímně očekávám lehce vyšší návštěvy našich matchů a to z toho důvodu, že více jak 10 našich hráčů je nějakým způsobem spjato s tímto klubem a myslím si, že nová éra přiláká větší počet. Na zápasy se Stodůlkami či Řeporyjemi očekávám až 100 lidí. Hrací čas je stejný, tedy sobota odpoledne.
A co spolupráce s Moťasem, bude se ještě nějak více prohlubovat a můžeme čekat v našem kádru další posily s motorleťáckou minulostí?
Rádi bychom, aby se spolupráce prohlubovala. Už teď spolupracujeme při zajištění mládeže pro náš klub, budeme hrát na hlavním hřišti a v budoucnu bychom se rádi podíleli na určitých klubových projektech např. investicemi do zázemí. Samozřejmě chceme podporovat mládež, která je výkladní skříní Motorletu. Posily zatím nechystáme, ale v zimě to nevylučuji :)
A nějaké další změny v kádru?
Zatím nic zásadního. Ja věřím, že jsme se stabilizovali, není nás málo. Jde spíš o to, aby se hráči dali dohromady zdravotně a kondičně. Zároveň jde vždy o to tu fotbalovou lásku a řeholi v jedné osobě skloubit s prací, rodinou, dovolenou, osobními zájmy, atd. A to je stálý problém asi všech týmů v nižších soutěžích. Osobně bych si moc přál, aby se na trávník vrátil po zranění Opočenský.
Máme věkový průměr okolo 35 let a to ještě posily Eppert s Dratvou to rapidně snižují, trénink maximálně jednou týdně, zeptám se, není to moc? ;)
Jsme rádi za nové mladé hráče, taky nezapomeňme na spolehlivě hrajícího beka Lukáče, který nám kazí průměr :). Trénink jednou týdně je akorát. Když uvážíme, že dost hráčů hraje také hanspalku (tímto bych rád pozdravil Torpédo Ohrobec:) a rád ti veřejně poděkoval, jak se o Torpédo staráš), několik chodí pravidelně hrát tenis či běhat a do posilky. Myslím, že je to dost o tom, aby se hráči udržovali individuálně a tak, aby jim to v dnešní hektické době časově vyhovovalo. Na druhou stranu ten 1 trénink je fakt minimální základ.
Teď jsem si vzpomněl, na podzim tu byl ještě jeden hráč ze stejné generace jako Eppert, Bedřich Straka, ale od října neodehrál ani minutu. Chceš ho touto cestou nějak pozdravit?
Pozdravit ho nechci, ale důrazně bych mu připomenul, že tady má ještě u spoluhráčů závazky. Takže očekávám, že je nejpozději do konce léta vyřeší!
Máme rok 2019, tedy je to 20 let co spatřil světlo světa náš milovaný klub, chystá se na jeho počest nějaká oslava? V Lipencích si k chytrému klandru pozvali legendy okolo Horsta Siegla a to jsou Lipence jenom I. B třída ;) , můžeme se těšit my na něco podobného?
Tak předně bych Lipencům pogratuloval k úctyhodnému výročí, poté bych raději nekomentoval jejich letošní výkony a výsledky. Jsem pochopitelně moc rád, že jsme je na jaře přeskočili jak kužel. A jejich oslava klobou dolů! Naše oslava? Něco se rýsuje, protože oslavy máme rádi, ale nechme se překvapit.
Co říkáš na složení naší skupiny pro příští ročník? Předpokládám, že jsi spokojen se složením skupiny, protože ta druhá se třemi spadlými týmy z přeboru vypadá na první pohled náročněji. Navíc i s ambiciózním nováčkem TJ Spoje. Koho v naší skupině považuješ za největšího favorita na postup a jakou dvojici pasuješ na Černého Petra?
Složení a kvalitu nebudu komentovat. A ne že bych si rád netipnul, ale situace na frontě se takříkajíc mění každým okamžikem... Ale dobře:Postup tipuji Chabry a sestup Zlíchov, Nebušice.
Mimochodem, co jsi říkal na nečekaný kolaps řeckého projektu jménem Olympia Radotín a jejich přihlášení jen do nejvyšší pražské soutěže a díky tomu nepostup Dolních Chaber, které získaly úctyhodných 73 bodů a postup už oslavily před x týdny zpátky?
Nebyl jsem tolik překvapen, stává se nezřídka, že se někdo nepřihlásí do divize, 3.ligy . Proto se zajíci počítají až po honu a je proto mít vždy na zřeteli, jaký je postupový a sestupový klíč. Osobně jsem si také nejprve myslel, že Bráník B bude automaticky druhý sestupující v případě sestupu Áčka z přeboru a nebyla to pravda. A Chabry už ví, že příště budou hopsat, až když přeskočí..
Díky za rozhovor a taky za to, jak se podílíš a spolupracuješ s námi na webu klubu a to zejména jeho aktuálností a novinkami. Závěrem bych chtěl také poděkovat všem hráčům za celou sezónu, že jsme to nakonec dali a ukázali, že fotbal hrát umíme a i za to, že jsme v průběhu a po skončení nepovedeného podzimu nerezignovali!
Líbil se vám tento článek?
  
sdílet

Diskuze