1999 Praha 2:0 (0:0) SK Aritma Praha "B"
Datum zápasu: 08.06.2019    Diváků: 24
Góly: 66.+ 74. Štefánek
Sestava: Procházka - Eppert, Kačena L., Chačaturov V. (C), Šmied - Blažek O. (86. Lišaník), Burda, Štefánek, Beneš - Endršt (81. Kačena T.), Vejražka

Do zápasu jsme šli s vědomím, že pokud dnes vyhrajeme, bez ohledu na ostatní výsledky si zajístíme účast v I. A třídě i v dalším ročníku. Hned v úvodu vyrovnaného utkání nastřelil ve slibné šanci Endršt tyč. Zhruba v polovině první půle pěkný Eppertův pas do vápna bohužel nikdo z našich útočníků nedokázal usměrnit mezi tři tyče a v další šanci zbrkle z úhlu střílel rychlonohý Beneš. V poslední minutě prvního dějství měla Aritma obrovskou šanci, ale jejich útočník nadvakrát trestuhodně v zakončení zaváhal, a tak se šlo do šaten stále za bezbrankového stavu. Úvod druhého poločasu patřil Aritmě, pro nás naštěstí bez gólového efektu. Přestože šlo o hodně bojovný a fyzicky náročný zápas a nám šlo opravdu o hodně, první faul byl odpískán až v 60. minutě (!). Pak už přišly velké chvíle Štefánka: nejprve si zpracoval polovysoký centr Šmieda a krásně zakončil k tyči - 1:0. Osm minut poté zvýšil z precizně kopnutého trestného kopu - 2:0. V závěru duelu ještě předvedl neskutečný zákrok Procházka, když fantasticky vyrazil dorážku jednoho z vokovických útočníků. Ve zbytku duelu už se nic zásadního nestalo, a tak  po závěrečném hvizdu mohly propuknout oslavy ze záchrany v soutěži! 99 Praha, 99 Praha!! Zápis o utkání zde. Fotogalerie ze zápasu zde.

A jak hráli v 29. kole naši soupeři o záchranu?

• SK Dolní Chabry - Sokol Nebušice 6:2
  • ABC Braník B - AFK Slivenec 1:8
  • SK Střešovice 1911 - FK Zlíchov 1914 2:4