1999 Praha 3:1 (2:0) Slavoj Vyšehrad B
Datum zápasu: 11.03.2023    Diváků: 10
Góly: 13. Dratva, 14.+ 65. Beneš - 81. Ženatý
Sestava: Němec - Karbulka, Šmied, Salašovič, Chačaturov V. (C) - Beneš (83. Endršt), Štefánek, Dratva, Al-Shayeb (75. Jedlička) - Vejražka (85. Procházka), Šonka

K prvnímu zápasu jarní části sezóny nastoupila 1999 Praha proti aktuálně poslední vyšehradské rezervě. Obejít se bohužel musela bez mnoha základních pilířů a legend. V sestavě chyběla jména jako Měska, Eppert, dlouhodobě zraněný Čmejla, ale také základní stavební kameny Suchánek s Kačenou, který se aktuálně nenachází v ideální zápasové formě. Přesto jsme do zápasu vstupovali jako favorité a svou roli jsme od začátku zodpovědně plnili. Famozně trefeným přímákem Lukáše Dratvy se nám již v úvodu utkání podařilo vstoupit do gólového vedení. Takřka za minutu jsme zbořili vyšehradskou zeď znovu, a to gólem Beneše, za který by se nestyděl ani Zlatan Ibrahimovič. Po dvoubrankovém vedení se tempo naší hry bohužel značně snížilo, a tak se hostujícímu týmu podařilo získat dvě obrovské šance. Mezi třemi tyčemi však stál připravený Němec – který dostál své přezdívce Magneto – a dvakrát v situaci jeden na jednoho si míč přitáhl. Skóre v poločase bylo tedy 2:0. Po poločasové přestávce jsme nastoupili plně koncentrovaní na vítězství. Byli jsme více na balónu a soupeře jsme v prvních patnácti minutách nepustili prakticky k ničemu.V následné standardní situaci jsme udeřili potřetí, přičemž autorem gólu nebyl nikdo jiný než fantasticky hrající Beneš, který po přetaženém centru Štefánka hlavou přeloboval brankáře Šemíků. Hostující tým se následně dostal do šance po dlouhé rozehrávce brankáře, ale Němec byl opět na svém místě a šanci zneškodnil.Poslední šance hostujících bohužel skončila gólem, kdy domácí ve středu hřiště napáchali mnoho chyb. To však přišlo v zapomnění kvůli banální chybě do té doby profesorsky hrajícího domácího Šmieda, který měl spousty možností vyřešit situaci tak, aby neskončila gólem. V naprostém klidu však trefil soupeře Ženatého, od něhož se míč odrazil do brány domácího týmu. Do sestavy nakoukl i střídající Ivan Procházka, který kolem 90. minuty stál před bránou, ale bohužel brankáře hostujícího na přední tyči nepřekvapil. Přesto domácí Praha 1999 úvodní utkání zvládla a zvítězila 3:1. Zápis o utkání zde.