1999 Praha 2:1 (1:1) AFK Slivenec
Datum zápasu: 25.05.2019    Diváků: 25
Góly: 32. Štefánek, 78. Suchánek - 4. Klíma
Sestava: Lišaník - Kačena L., Chačaturov V. (C), Houška (22. Lukáč), Šmied - Eppert, Štefánek, Burda, Beneš - Suchánek (86. Kačena T.), Semotán (58. Endršt, 89.Tomek)

Slušnou formu jsme potvrdili i v zápase se třetím týmem tabulky. Utkání pro nás přitom nezačalo vůbec dobře. Už ve 4. minutě inkasujeme tečovanou střelou po odraženém míči z dost zbytečného rohu. Hosté byli v první půlhodince lepším týmem a hrozili zejména po naší pravé straně. My jsme měli poměrné slušné akce, ale chyběla nám finální přihrávka. Přesto jsme měli velkou šanci, na perfektně zahraný roh Štefánka z pravé strany si naskočil Suchánek, ale brankář reflexivně vyrazil-obecně na standartky máme na jaře smůlu! Od 30. minuty jsme ale aktivnějším týmem, ve 32. minutě Štefánek hravě odzbrojí sliveneckého obránce a obrovské okénko v hostující obraně zakončí samostatným nájezdem a klidnou koncovkou podél gólmana 1:1. To nás samozřejmě nakoplo a po faulu na Beneše v trestném území se dožadujeme penalty, sudí v naprostém klidu. Ve druhé půli jsme byli seriózně řečeno nebezpečnějším týmem, Slivenec měl sice více ze hry, byl aktivní, ale my jsme měli velice dobré akce a hlavně velké šance. Eppert levačkou neprostřelil, Suchánek z pravé strany vedle, hlavičku Chačaturova po rohu vykopává slivenecký hráč z brankové čáry, Beneš z leva trefuje gólmana, později po nešikovném zákroku opět faulován ve vápně- sudí opět v totálním klidu..Nejhezčí akci jsme předvedli kolem 70. minuty - Štefánek přenesl hru na Epperta, ten se uvolnil, skvělým, ale prudkým centrem našel těsně u levé tyče Suchánka, který však k údivu všech trefil z bezprostřední blízkosti právě tyč. V 78. minutě si to ale naštěstí Suchánek vynahradil, pár metrů za vápnem si našel odražený míč, sklepnul na prsa a z voleje levačkou tvrdě napálil míč pod břevno. Velká paráda a 2:1 vedeme. Poté ale ještě běželo dlouhých, těžkých a napínavých 15 minut, naši hráči však bojovali jako lvi a zkušeně dokráčeli k dalšímu cennému vítězství. Obranná činnost mužstva fungovala chvalitebně, podržel nás výborný Lišaník, záloha hrála prim a rovněž střídající hráči se dobře zapojili a znovu ukázali, jak je důležitá, široká soupiska. Super vítězství jsme řádně oslavili, poprvé máme situaci ve svých rukou a pokud ve zbývajích posledních třech kolech zahrajeme podobně jako dnes, budeme zachráněni! 99 Praha!! Zápis o utkání zde. Fotogalerie ze zápasu a po zápase zde.