SK Zbraslav 1:1 (0:0) 1999 Praha
Datum zápasu: 19.05.2019    Diváků: 70
Góly: 85. Činovec (pen.) - 87. Blažek O.
Sestava: Lišaník - Kačena L., Chačaturov V. (C), Houška (53. Blažek O.), Burda - Eppert, Tlustý (76. Semotán), Štefánek, Beneš - Dratva (90 +1. Tomek), Suchánek

V horkém nedělním odpoledni jsme nastupovali na překvapivě hrbolatý zbraslavský trávník. První půle byla z obou stran poměrně opatrná, žádné jednoznačné brankové příležitosti se nekonaly, avšak o něco nebezpečnější byli domácí hlavně ze standartních situací. Druhá půle už byla bohatší na šance. Kolem 50. minuty mohl skórovat domácí ex-ligista Žižka, ale hlavou z malého vápna naštěstí pro nás přestřelil. Poté jsme však byli více nebezpečnější my. Eppert po jednom z brejků levou nohou z vápna přestřelil. Poté se krásnou křižnou střelou z leva prezentoval Beneš, kolem 70. minuty Suchánek zbrkle zahodil chybnou rozehrávku domácích. Následně jen těsně minuli Dratva a Suchánek z hranice pokutového území. Také nasazení Blažka a jeho napadání přineslo velké oživení. Největší šanci si vypracoval Beneš v 77. minutě, přešel do vápna přes dva hráče, třetí kličkou si ještě chtěl vylepšit už tak výtečnou pozici, ale nakonec bohužel nezakončil. V 83. minutě naše obrana špatně odhadla a pokryla dlouhý míč domácích, následně došlo k souboji o míč mezi Lišaníkem a zbraslavským útočníkem a z něj pak resultovala i přes naše protesty penalta. Tu proměnil nádherně domácí golman - 1:0. Ač to byla nepříjemná rána, naše mužstvo ještě dokázalo zareagovat. K odraženému míči se dostal na půlce v 87. minutě Suchánek, vyslal průnikovou přihrávkou středem agilního a skvěle naběhnutého Blažka, který se dokázal uvolnit a přesně zakončit k levé tyči - 1:1!
Zápas nakonec skončil nerozhodně, připisujeme si alespoň bod a to zaslouženě, když ve druhé půli jsme byli lepším týmem. Jedeme dál!! 99 Praha!! Zápis o utkání zde. Fotogalerie ze zápasu zde.