Uniklo v archívu... "Postupem do II. třídy si fotbalisté 1999 Praha splnili životní sen"

16.05.2018

Přinášíme vám přepis jednoho článku, který vyšel na stránkách Pražského fotbalového svazu před 12 lety...

Postupem do II. třídy si fotbalisté 1999 Praha splnili životní sen

31. května 2006» Tři kola před koncem bylo o postupujícím z B skupiny III. třídy rozhodnuto. Hráči týmu 1999 Praha definitivně odrazili nápor Záběhlic a oslavili historicky první postup do vyšší soutěže.

Fotbalový tým 1999 Praha byl založen bratry Martinem a Michalem Macourkovými a Andrejem Šnajderem před sezónou 1999/2000. Klub si ihned vytkl svůj sportovní cíl: Náš dlouhodobý cíl ovšem hovoří o postupu do II. třídy. Letos se tedy dočkal cíl naplnění. Spoluzakladatel Andrej Šnajder v současnosti vykonává funkci sekretáře a při krátkém rozhovoru prozradil, že s oslavami postupu se nečekalo na závěr sezóny.

"Hned jak bylo jasné, že postupujeme, okamžitě jsme to oslavili," přiznává s úsměvem. Okolnosti vzniku klubu prozrazují, že kromě sportovního zápolení je pro všechny důležitý i duch týmu. "Klub jsme založili s kamarádama z gymnázia. Postupně se nabalovali další kamarádi, především další spolužáci z VŠE," hledí do nedaleké historie Šnajder.

O dobré partě svědčí i webové stránky oddílu, na kterých naleznete také řadu sarkastických poznámek do vlastních řad. Citujme: "Všechny naše hráče spojuje do menší či větší míry velké nadšení pro fotbal a to jak jeho hraní tak i jeho sledování. Většina našich hráčů fandí Spartě, její výkony aktivně sledují na stadionech v Čechách i v Evropě. Mnozí naši hráči z Moravy fandí Sigmě Olomouc či Baníku. Fandit Slavii by u nás bylo spíše faux-pas."

"Máme ale mezi sebou i jednoho slávistu, přiznává Šnajder v narážce na výše uvedené věty. Ale to víte, že dostává pravidelné kapky. Ty tréninkové si však budou muset dát vzájemně i parťáci v kopačkách po postupu. Přeci jenom budou hrát o třídu výš...  My jsme si splnili postupem náš velký sen a budeme mít jediný cíl udržet se," nemá velké oči jeden z duchovních otců týmu. "Většina našich hráčů nikdy organizovaný fotbal nehrála nebo končila v žákovském či dorosteneckém věku, takže tím, že budou hrát druhou třídu dosáhnou svého dosavadního maxima," vesele pokračuje náš průvodce.

O vyhlídkách do vyšší soutěže na závěr již vážně dodává. "Je to pro nás neznámá, nemáme se soutěží žádné zkušenosti. Ale určitě se budeme chtít udržet. A když se to podaří a zabydlíme se tam, třeba to zkusíme i výš."  Svoje poslední utkání III. třídy sehraje tým 1999 Praha v neděli 4. 6. 2006 od 14 hodin s FC Inferno.

Líbil se vám tento článek?
  
sdílet

Přílohy k článku

Diskuze